Listi poprove mete. Pakiranje: 50g.
Osvežujoč napitek iz listov poprove mete.
Pepermint ali poprova meta, že stoletja znana kot začimba in zdravilo, je takoj za kamilico drugo najpogostejše uporabljeno zelišče. Meta se zlahka križa, zato obstaja v mnogih vrstah. Že v 9. stoletju je neki menih razglasil, da bi prej preštel iskre v ognjeniku kot njeno pestrost.
Prispeva k boljšemu splošnemu počutju in je odličen antioksidant. V Sredozemlju so poprovo meto gojili že Egipčani in Grki ter jo zaradi njenega ostrega vonja uporabljali kot dražilno sredstvo in krepčilo za živce.
Pepermint čaj je vsestransko uporaben za mešanje z ostalimi zeličši ali pa kot dodatek jedem in pijačam, med katerimi je najbolj znan koktelj mojito. Za aromo pa se uporablja tudi v kozmetiki.
Arabci si poletno vročino hladijo s toplim metinim čajem. Vnašanje mrzle hrane in pijače v pregreto telo je lahko za organizem šok. Mrzla pijača nas za trenutek res ohladi – a le našo sluznico in želodec, na kar pa telo hitro reagira z novo proizvodnjo toplote in se trudi segreti ohlajene organe. Še pogosteje si iz peprminta pripravljajo ledeni čaj.
Zaradi sečnje poprove mete v najtoplejših mesecih je Erilo poprova meta, bogat z eteričnimi olji in visoko vsebnostjo mentola. To daje čaju bogat vonj, okus čaja poživljajoč, priokus pa osvežujoč.
Za pripravo pepermint čaja, vodo zavrite in odstavite. Vzemite eno žličko pepetmint čaja in ga preljite z 2 dl vroče vode. Namakajte 5 – 8 minut.
Zdravilni učinki pravih čajev in zelišč so v tradicionalni medicini sicer znani že tisočletja. Žal je Evropski parlament sprejel uredbo (ES) št. 1924/2006, ki prepoveduje zdravstvene trditve na živilih, zato vsakemu posamezniku prepuščamo, da si pridobi podatke zdravilnih učinkih pepermint čaja. Izvejte več
100% naravno, premium kvaliteta, ročno sortirano. Sladko travnat okus. 50g
Konopljin čaj je pripravljen iz mladih cvetnih vršičkov in listov industrijske konoplje, ki so vzgojeni, ročno izbrani in na zraku sušeni.
Prispeva k boljšemu splošnemu počutju in je odličen antioksidant. Je vir dobrih hranil, vsebuje magnezij in železo.
Kljub temu, da čaj ne vsebuje opiatov ali psiho aktivnih snovi in zato ne povzroča omamljenosti, je priporočena dnevna količina za odrasle tri skodelice na dan, za otroke polovico manj.
Konopljin čaj lahko skuhate samo v vodi ali tudi v mleku, zaradi česar bo čaj še bolj izločil svoje snovi, tako imenovane kanabinoide, ki so molekule topne v maščobi. Tako bo čaj bolj intenzivno učinkoval in bo prijetnega kremastega okusa. Poleti je primeren za ledeni čaj.
Za pripravo konopljinega čaja, vodo zavrite in odstavite. Vzemite dve žlički zdrobljenega konopljinega čaja in ga prelijte z 2 dl vroče vode. Namakajte 5-8 minut.
Konopljine liste lahko uporabljate kot osnovo h kateri mešate ostala zelišča (meliso, meto, materino dušico) ali pa jo lahko dodajte drugim čajem in tudi smoothijem. Poleti je primeren za ledeni čaj.
Zdravilni učinki pravih čajev in zelišč so v tradicionalni medicini sicer znani že tisočletja. Žal je Evropski parlament sprejel uredbo (ES) št. 1924/2006, ki prepoveduje zdravstvene trditve na živilih. a to vsakemu posamezniku prepuščamo, da si pridobi podatke zdravilnih učinkih konopljinega čaja.
Izvejte več
Zeliščni čaj in priprava:
Zeliščni čaj je zelo priljubljen napitek, saj imajo velik pomen tudi v ljudskem zdravilstvu. Odlikuje ga odlična aroma izbranih zelišč in blagodejen vpliv na počutje. Med zdravilnimi rastlinami se za zdravilne čaje uporabljajo npr. poprova meta, kamilica, lipa, kopriva ...
Med zeliščne čaje nekako uvrščamo tudi tako imenovane wellness čaje, ki pa so ponavadi mešanica zelišč, sadja in tudi pravih čajev. V prijetne in aromatične okuse teh čajev naj ne bi dodajali sladkorja, če že želimo sladkati dodamo med.
Priprava:
Pripravljamo jih tako, da jih prelijemo z vrelo vodo. Pustimo jih namakat 5 do 8 minut ter precedimo.